06.12.2024

Jak się pisze POMOC? Pomoc się nie pisze, to się czyni

W listopadzie spółka ORLEN Asfalt zorganizowała akcję wolontariatu pt. „Jak się pisze POMOC? Pomoc się nie pisze, to się czyni”, której główną ideą było spędzenie czasu z podopiecznymi Domu Seniora Leonianum – Piękne Życie. Inicjatywa podjęta przez wolontariuszy oraz wspierana przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego była doskonałym przykładem tego, jak wspólne działanie może przynieść radość tym, którzy jej najbardziej potrzebują. 

Pracownicy ORLEN Asfalt od wielu lat inicjują i prowadzą akcje wolontariatu, mające na celu wsparcie osób lub instytucji z Płocka i okolic. W listopadzie ponownie odwiedzili Dom Seniora Leonianum „Piękne Życie” w Sikorzu, gdzie w marcu bieżącego roku poprzez rozmowę, wspólne gry i zabawy starali się nawiązać bliższą relację z seniorami, wsłuchując się w ich historie.

Tym razem okazją do spotkania były Andrzejki, dlatego jedną z przygotowanych dla pensjonariuszy atrakcji było wróżenie z kart i wosku. Był też czas na czytanie tekstów starych piosenek, bajek i ciekawostek. Wolontariusze ze spółki ORLEN Asfalt przekazali również pensjonariuszom własnoręcznie robione ramki-witraże zdobione suchymi kwiatami, liśćmi i trawami.

Dodatkową atrakcją dla podopiecznych Domu Seniora Leonianum był minikoncert kwartetu „Coda” z Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego. Seniorzy mogli posłuchać polskiej muzyki klasycznej i utworów znanych z filmów i seriali.

- Wiele osób starszych, szczególnie tych, które na co dzień żyją w izolacji, bardzo doceniło czas spędzony z młodymi ludźmi. Wolontariusze z naszej firmy nie tylko ofiarowali podopiecznym Domu Seniora Leonianum swój czas i energię, ale przede wszystkim okazali coś, co nie ma ceny – serce i solidarność. Akcja przypomniała wszystkim, że dobroć i troska o innych nie wymagają wielkich nakładów finansowych, a jedynie chęci pomocy – mówi Małgorzata Kowalska, Prezes Zarządu ORLEN Asfalt.

Tegoroczna akcja wolontariatu ORLEN Asfalt to kolejny etap procesu budowania silnej, wspierającej się społeczności pracowniczej. Dzięki niej nie tylko osoby potrzebujące wsparcia, ale także sami wolontariusze mogą poczuć, jak ważna jest wzajemna pomoc i współpraca w codziennym życiu. Wszystko to pozwala integrować pracowników i budować pozytywną atmosferę również w miejscu pracy.