24.09.2021

ZDW Olsztyn z tytułem Ambasadora w programie Innowacyjne Drogi Samorządowe

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, podczas VII edycji Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego, odebrał tytuł Ambasadora w programie Innowacyjne Drogi Samorządowe, organizowanym przez ORLEN Asfalt. Wyróżnienie przyznawane jest jednostkom samorządu terytorialnego, które kładą szczególny nacisk na promocję jakości i innowacji na podległych im drogach.

ORLEN Asfalt uruchomił program Innowacyjne Drogi Samorządowe w listopadzie ubiegłego roku. Program ma pomóc w promocji i wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań przez samorządy, a tym samym poprawić jakość dróg w Polsce. Dla jednostek samorządowych objętych programem ORLEN Asfalt przygotował szereg szkoleń oraz możliwość współpracy przy realizacji inwestycjach drogowych

- Konsekwentnie realizujemy cel naszego programu, którym jest edukacja i wsparcie dla samorządów w zakresie stosowania innowacyjnych asfaltów na polskich drogach. Nasza współpraca z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Olsztynie trwa już pięć lat, kiedy to wspólnie zrealizowaliśmy odcinek doświadczalny z wykorzystaniem asfaltów wysokomodyfikowanych ORBITON HiMA. Ten czas pokazał, że ZDW Olsztyn nie boi się wyzwań i innowacyjnych rozwiązań. Jestem przekonany, że tytuł Ambasadora będzie również dla innych zarządów dróg impulsem i sygnałem, że warto stawiać na jakość i innowacje. Aby drogi służyły nam wszystkim jak najdłużej – powiedział Marek Pietrzak, prezes ORLEN Asfalt.

- Jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy wyróżnieni i doceniono nasze innowacyjne podejścia do  zarządzania infrastrukturą drogową. Nowoczesne zarządzanie jest jednym z priorytetów realizowanej przez nas od kilku lat strategii rozwoju. Z przyjemnością włączymy się we wspólne działania zmierzające do zwiększania innowacyjności w samorządach i dołożymy wszelkich starań, by efekty naszej współpracy były widoczne na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – powiedział Waldemar Królikowski, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

O tytuł Ambasadora w Programie Innowacyjne Drogi Samorządowe ubiegać się mogą jednostki samorządu terytorialnego oraz podległe im jednostki organizacyjne, które chcą wdrażać innowacyjne rozwiązania w obszarze budowy dróg.  Prawidłowo wypełniony wniosek należy przesłać poprzez stronę internetową innowacyjnedrogi.pl lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Każde zgłoszenie do programu rozpatrywane jest indywidualnie przez Kapitułę, powołaną przez Zarząd ORLEN Asfalt. Na podstawie analizy pod kątem kryteriów określonych w Regulaminie, Kapituła zdecyduje o przystąpieniu danej jednostki do Programu. Samorządy objęte programem będą mogły wziąć udział w serii szkoleń i warsztatów związanych z zapewnieniem jakości dróg, a także nawiązać relacje biznesowe na preferencyjnych warunkach. 

W marcu tego roku tytuł Ambasadora otrzymał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Natomiast od lipca programem zostało objętych pięć innych jednostek samorządowych:

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku,

Zarząd Dróg Powiatowych Lęborku,

Powiat Pruszkowski,

Gmina Miasto Płock,

Urząd Miasta Włocławek.