14.03.2024

Pracownicy ORLEN Asfalt spotkali się z podopiecznymi domu seniora

To nie był zwykły dzień pracy dla osiemnastu pracowników ORLEN Asfalt. Wolontariusze z naszej firmy odwiedzili podopiecznych Domu Seniora Leonianum „Piękne Życie” w Sikorzu, aby wspólnie z nimi spędzić czas, pograć w gry i zabawy, lub po prostu poświęcić im swoją uwagę. Do akcji przyłączyli się także uczniowie szkoły podstawowej nr 22 w Płocku, Miejskiego Przedszkola nr 2 oraz przedszkola w Konstantynowie Łódzkim.

Pracownicy ORLEN Asfalt od wielu lat inicjują i prowadzą akcje wolontariatu, mające na celu wsparcie osób lub instytucji z Płocka i okolic. W tym roku postanowili spędzić dzień z podopiecznymi Domu Seniora Leonianum „Piękne Życie” w Sikorzu. Wolontariuszom towarzyszyli uczniowie klasy 3E Szkoły Podstawowej nr 22 w Płocku, którzy z tej okazji przygotowali dla seniorów specjalny występ artystyczny. Całą akcję ponadto wsparły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 oraz przedszkola przy szkole nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim. Przedszkolaki i uczniowie przygotowali dla Seniorów własnoręcznie wykonane kartki Wielkanocne, które u niejednego seniora wzbudziły głębokie wzruszenie. Każdy z uczestników akcji otrzymał również symboliczne podarunki.

- Program naszej akcji został tak przygotowany, aby tego dnia cała uwaga skupiła się na podopiecznych domu seniora. Myślę, że także nasi wolontariusze wynieśli z tego bardzo cenne doświadczenie. Przekonali się, że praca z osobami starszymi i przewlekle chorymi jest bez wątpienia niesamowicie wymagająca i wzbudza wiele emocji. Ponadto uczy pokory, ale jednocześnie kształtuje w nas większą wrażliwość na drugiego człowieka oraz pomaga w budowaniu relacji międzypokoleniowych. Dziękuję pracownikom za tę przemyślaną i świetnie zorganizowaną akcję wolontariatu - powiedział Paweł Wachnik, Prezes Zarządu ORLEN Asfalt.

W tegorocznej akcji wolontariatu nie chodziło o prezenty, ale o czas, który wolontariusze zdecydowali się poświęcić podopiecznym Domu Seniora Leonianum. W drugiej części spotkania  pracownicy ORLEN Asfalt poprzez rozmowę, wspólne gry i zabawy starali się nawiązać bliższą relację z seniorami, wsłuchując się w ich historie.  Wolontariusze odwiedzili również w pokojach osoby, których stan zdrowia nie pozwalał na wstanie z łóżka i uczestniczenie w głównej części wydarzenia.

Akcja wolontariatu została zrealizowana ze zbiórki pieniędzy przeprowadzonej wśród pracowników Spółki ORLEN Asfalt oraz ze środków Fundacji ORLEN.