16.02.2024

ORLEN Asfalt Partnerem Strategicznym III Forum Dni Asfaltu

W dniach 18-20 marca w hotelu Cukrownia Żnin odbędzie się trzecia edycja Forum Dni Asfaltu. Tematyka tegorocznej konferencji obejmuje rynek asfaltów, logistykę oraz rozwój asfaltowych technologii budowy dróg. Partnerem strategicznym wydarzenia został ORLEN Asfalt, który wspiera inicjatywę od 2022 roku. 

Forum Dni Asfaltu to konferencja poświęcona najważniejszym tematom branży budownictwa drogowego. Wykłady prelegentów i panele dyskusyjne będą koncentrowały się zarówno na sytuacji rynkowej i logistyce asfaltów, jak również na najważniejszych zagadnieniach technologicznych. Celem forum jest integracja przedstawicieli branży asfaltowej oraz wymiana poglądów między inwestorami, firmami wykonawczymi, projektantami nawierzchni asfaltowych, dostawcami materiałów oraz przewoźnikami.

- Grupa ORLEN to aktualnie największy producent asfaltów w naszej części Europy. Zależy nam na utrzymywaniu relacji i uczestnictwie w wydarzeniach branżowych, zarówno w obszarze rynkowym, jak i logistycznym oraz technologicznym. W ostatnich dwunastu miesiącach rynek funkcjonował w nowych warunkach, dlatego wspólnie z przedstawicielami drogownictwa i firmami wykonawczymi chcielibyśmy ten okres podsumować, a także porozmawiać o perspektywach i wyzwaniach, czekających na nas w nowym sezonie budowlanym – podkreśla Paweł Wachnik, prezes ORLEN Asfalt.

Organizatorem III Forum Dni Asfaltu jest Polski Kongres Drogowy.

- Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy integruje branżę drogową w Polsce. Naszą misją jest szerzenie wiedzy i innowacji w zakresie drogownictwa. Eventy poświęcone tematyce asfaltowej to flagowe wydarzenia w kalendarzu PKD. W tym roku organizujemy trzecią edycję konferencji. W Żninie spotkają się przedstawiciele zarządców dróg, firm oraz świata nauki. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń branżowych. Wierzymy, że takie spotkania przyniosą owocne rozmowy na temat bieżącej sytuacji na rynku, który pomimo wielu wyzwań stoi przed ogromną szansą dalszego dynamicznego rozwoju – podkreśla Zbigniew Kotlarek, Prezes Stowarzyszenia Polski Kongres Drogowy.

Trwa rejestracja uczestników na III Forum Dni Asfaltu. Chętni mogą zgłosić swój udział poprzez formularz na stronie Rejestracja uczestników na II Forum Dni Asfalt.

ORLEN Asfalt jest jednym z największych w Europie Środkowej dostawców lepiszcza asfaltowego, wykorzystywanego do produkcji nawierzchni drogowych. Produkty spółki trafiają do blisko 40 krajów na całym świecie, jednak zgodnie z przyjętą strategią, aktywność handlowa ORLEN Asfalt koncentruje się głównie na rynku polskim, gdzie realizowane jest ponad 80 proc. sprzedaży.

Materiały prasowe: