15.12.2023

ORLEN Asfalt zorganizował kolejną akcję wolontariatu

Jak co roku pracownicy spółki ORLEN Asfalt ruszyli z kolejną edycją wolontariatu pracowniczego. Wolontariusze zrealizowali trzy projekty, w ramach których zorganizowali zbiórkę ubrań, przygotowywali paczki ze słodyczami, a także odmalowali pokój u jednej z płockich rodzin.

Co roku pracownicy ORLEN Asfalt podejmują inicjatywę, której celem jest wsparcie instytucji lub osób potrzebujących pomocy

W tym roku wolontariusze z ORLEN Asfalt zaangażowali się w trzy projekty. Pierwszy z nich polegał na pomalowaniu pokoju i wymianie drzwi w mieszkaniu jednej z płockich rodzin. Ponadto pracownicy spółki przygotowali i przekazali do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej 15 paczek ze słodyczami. Zorganizowana została również zbiórka ubrań, której rezultat trafił do Rodzinnego Domu Dziecka, w którym pod opieką Pani Ewy jest dziewięcioro dzieci.

- Tradycja wolontariatu pracowniczego w spółce ORLEN Asfalt pokazuje, że zainteresowanie i wrażliwość społeczna na potrzeby innych stale rośnie. Wolontariat pracowniczy jest ważnym elementem kultury korporacyjnej i dzięki niej buduje się zaufanie i wartości, z jakimi się utożsamiamy, ale przede wszystkim przyczynia się do tworzenia kapitału społecznego – powiedział Paweł Karlik, Członek Zarządu ORLEN Asfalt.