19.09.2023

ORLEN Asfalt po raz trzeci sponsorem Półmaratonu Dwóch Mostów

Uczestnicy i uczestniczki Półmaratonu Dwóch Mostów 10 września już po raz dwunasty stanęli na Moście Legionów Józefa Piłsudskiego. W wydarzeniu udział wzięło ponad 700 uczestników. Partnerem wydarzenia trzeci raz z rzędu był ORLEN Asfalt.

Półmaraton Dwóch Mostów to największe wydarzenie biegowe w Płocku. W tym roku w biegu udział wzięło ponad 700 osób, a o poziomie zainteresowania udziałem w imprezie świadczy fakt, że wszystkie pakiety startowe zostały wyprzedane. Na starcie stanęli nie tylko mieszkańcy Płocka i okolic, ale również Krakowa, Wałbrzycha, Warszawy, Kielc, Łodzi, a nawet biegacze spoza Polski. Impreza jak co roku składała się z dwóch biegów: głównego o długości około 21 km i towarzyszącego trwającego około 10 km. Sama trasa biegu nie należy do najłatwiejszych z racji podbiegów pod wzniesienia, jak i różnego rodzaju nawierzchni.

Sponsorem Półmaratonu Dwóch Mostów, najstarszej i najbardziej popularnej imprezy biegowej w Płocku, był ORLEN Asfalt. Działanie to doskonale wpisuje się w założenia współpracy ze społecznością lokalną oraz sponsoring społeczny spółki.