13.09.2022

Sytuacja w branży drogowej tematem gdańskiego seminarium

O szansach i wyzwania branży drogowej w świetle sytuacji geopolitycznej i transformacji energetycznej będą dyskutować przedstawiciele zarządców dróg, firm budowlanych i dostawców materiałów do budowy dróg na seminarium w Gdańsku, które zaplanowano na 20-22 września. Jednym z partnerów wydarzenia jest ORLEN Asfalt.

Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych organizuje kolejne seminarium, podczas którego zostaną poruszone aktualne wyzwania branży drogowej. Swoją obecność na wydarzeniu zapowiedzieli przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pierwszą część konferencji zdominuje dyskusja na temat sytuacji na rynku asfaltów.

- Dialog między zarządcami dróg, wykonawcami i dostawcami materiałów budowlanych jest niezbędny, aby skuteczniej stawiać czoła wyzwaniom, z którymi się obecnie zmagamy. Celem ORLEN Asfalt jest zapewnienie dostaw asfaltów na inwestycje drogowe w Polsce, wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych oraz rozwój innowacyjnych technologii asfaltowych. Z ekspertami branżowymi chcemy rozmawiać o wszystkich czynnikach, które w znaczący sposób przekładają się na podaż, popyt i ceny tych produktów. Cieszymy się, że ORLEN Asfalt będzie mógł wziąć udział w szerokiej debacie i wymienić się poglądami na temat aktualnej niezwykle dynamicznej sytuacji rynkowej – mówi Małgorzata Kowalska, Członek Zarządu ORLEN Asfalt.

Podczas seminarium uczestnicy poruszą również temat ekologicznych technologii asfaltowych, pozwalających na ograniczenie wpływu branży budowalnej na środowisko. Zagadnienie recyklingu nawierzchni asfaltowych, a także mieszanek mineralno-asfaltowych, pochłaniających zanieczyszczenia z powietrza powinno zainteresować wszystkich uczestników tego wydarzenia. Podczas spotkania prelegenci przedstawią także rozwiązania, pozwalające zwiększyć efektywność budowy dróg samorządowych.

- W świetle dynamicznie zmieniającej się sytuacji, rynek inwestycji infrastrukturalnych wymaga dyskusji i wymiany doświadczeń zarówno środowiska inwestorów jak i producentów, wykonawców, przedstawicieli samorządów oraz środowiska akademickiego. Zwłaszcza, że obecny czas stawia przed nami szereg wymagających wyzwań. Wrześniowe seminarium będzie taką okazją. Adaptacja do zmian i zwinne podejmowanie decyzji to dzisiaj konieczność. Warto inspirować się od najlepszych. Cieszę się, że udało nam się zgromadzić na naszym seminarium tak wielu wybitnych Ekspertów. Gościem specjalnym seminarium będzie Sekretarz Generalny EAPA Pan Carsten Karcher, który przedstawi bieżącą sytuację producentów i wykonawców nawierzchni mineralno-asfaltowych w Europie. ORLEN Asfalt jako jeden z Partnerów wydarzenia również zasiądzie w tym zaszczytnym gronie. Zdecydowanie warto wziąć udział w seminarium. Zapowiada się bardzo inspirujący i twórczy czas dla całej naszej branży – wskazuje Andrzej Wyszyński, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny na wydarzenie można na stronie www.pswna.pl