15.09.2021

ORLEN Asfalt na Półmaratonie Dwóch Mostów

W niedzielę 12 września odbył się jubileuszowy 10. Półmaraton Dwóch Mostów. W zawodach wzięło udział 570 zawodników, a wśród nich grupa 30 pracowników Grupy ORLEN. W tym roku sponsorem imprezy biegowej był ORLEN Asfalt.

Po rocznej przerwie spowodowane sytuacją pandemiczną, Półmaraton Dwóch Mostów powrócił na ulice Płocka. Tegoroczna trasa biegu głównego liczyła 21,0975 km. W jej ramach został również zorganizowany mniejszy bieg, tzw. towarzyszący o długości około 11 km. Trasa Półmaratonu nie należy do najłatwiejszych, a cała trudność polega na licznych podbiegach i różnych rodzajach nawierzchni trasy. Tradycyjnie bieg rozpoczął się i kończył na Rynku Starego miasta.

W poprzednich edycjach wydarzenie regularnie wspierała Grupa ORLEN. Nie inaczej było w tym roku. Sponsorem Półmaratonu Dwóch Mostów, najstarszej i najbardziej popularnej imprezy biegowej w Płocku, był ORLEN Asfalt. Działanie to doskonale wpisuje się w założenia współpracy ze społecznością lokalną oraz sponsoring społeczny spółki.